Murata Electronics North America GRM1886P1H8R8DZ01D
GRM1886P1H8R8DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H8R8DZ01D
Brief Description
CAP CER 8.8PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H8R8DZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H8R8DZ01D
QUANTITY
GRM1886P1H8R8DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H8R8DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H8R8DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H8R8DZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H8R8DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H8R8DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H8R8DZ01D
WIRE WW 30AWG BLUE 3" 50PC/PK datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 52A TO3P datasheet.pdf
LED CBI 3MM GREEN LOW CURR RA datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 46 I/O 64TQFP datasheet.pdf
RES 175.86 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 8POS 1MM SMD datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf