Murata Electronics North America GRM1886P2A120JZ01D
GRM1886P2A120JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P2A120JZ01D
Brief Description
CAP CER 12PF 100V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P2A120JZ01D.pdf
Availability of GRM1886P2A120JZ01D
QUANTITY
GRM1886P2A120JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P2A120JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P2A120JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P2A120JZ01D
Related LinksGRM1886P2, GRM1886P2A120JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P2A120JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P2A120JZ01D
JUMPER-H1505TR/A2015S/H1505TR 3" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 17A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS W/STR GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
220000UF 25V 65X105MM 85C 15000H datasheet.pdf