Murata Electronics North America GRM1886P2A1R2CZ01D
GRM1886P2A1R2CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P2A1R2CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.2PF 100V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P2A1R2CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P2A1R2CZ01D
QUANTITY
GRM1886P2A1R2CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P2A1R2CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P2A1R2CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P2A1R2CZ01D
Related LinksGRM1886P2, GRM1886P2A1R2CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P2A1R2CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P2A1R2CZ01D
THYRISTOR 200V 400A DO-214 datasheet.pdf
DSUB CABL-AMN25K/ AE25M / X datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DDR SYNC BUC CTRL REF20HTSSOP datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHTNESS PHILLIPS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
COMBO 25W3 M SOD NM G50 CAD datasheet.pdf
150000UF 63V 76X146MM 85C 15000H datasheet.pdf