Murata Electronics North America GRM1886P2A1R7CZ01D
GRM1886P2A1R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P2A1R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.7PF 100V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P2A1R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P2A1R7CZ01D
QUANTITY
GRM1886P2A1R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P2A1R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P2A1R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P2A1R7CZ01D
Related LinksGRM1886P2, GRM1886P2A1R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P2A1R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P2A1R7CZ01D
CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO-247AC datasheet.pdf
IC USB PERIPHERAL CTRLR 24-SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 128TAPS SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf