Murata Electronics North America GRM1886R1H111JZ01D
GRM1886R1H111JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H111JZ01D
Brief Description
CAP CER 110PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H111JZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H111JZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H111JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H111JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H111JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H111JZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H111JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H111JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H111JZ01D
RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 976K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN CRIMP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf