Murata Electronics North America GRM1886R1H130JZ01D
GRM1886R1H130JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H130JZ01D
Brief Description
CAP CER 13PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H130JZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H130JZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H130JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H130JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H130JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H130JZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H130JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H130JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H130JZ01D
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT XSON8U datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 3PH DIN MNT 3PL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 825MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf