Murata Electronics North America GRM1886R1H220JZ01D
GRM1886R1H220JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H220JZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H220JZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H220JZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H220JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H220JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H220JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H220JZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H220JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H220JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H220JZ01D
OPTO SENSOR 5MM L-SLOT TYPE datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A2015G/H1505TR10" datasheet.pdf
JACK .040-.050".290"L SDR MNT AU datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 8X4 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
25POS DIE CAST TOP ENTRY datasheet.pdf
CONN CPC RCPT 14POS datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.062UF RADIAL datasheet.pdf