Murata Electronics North America GRM1886R1H270JZ01D
GRM1886R1H270JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H270JZ01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H270JZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H270JZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H270JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H270JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H270JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H270JZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H270JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H270JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H270JZ01D
CAP CER 10UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANTENNA MULTILAYER CHIP 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 12 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
TBF 3C 3#16 PIN BULKHEAD RCPT datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.855K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf