Murata Electronics North America GRM1886R1H2R7CZ01D
GRM1886R1H2R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H2R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H2R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H2R7CZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H2R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H2R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H2R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H2R7CZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H2R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H2R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H2R7CZ01D
SOCKET,MIN SPR SN SER-2 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MCU 8K FULL SPEED USB 28DIP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 20.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT RA PIN datasheet.pdf