Murata Electronics North America GRM1886R1H2R7CZ01D
GRM1886R1H2R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H2R7CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H2R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H2R7CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886R1H2R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H2R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H2R7CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H2R7CZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H2R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H2R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H2R7CZ01D
JUMPER-H1506TR/A2015L/X 10" datasheet.pdf
BOX ABS TRN GRAY 2.3"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8SO datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 23POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 900FCBGA datasheet.pdf
CONTACT PIN 2MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf