Murata Electronics North America GRM1886R1H5R0CZ01D
GRM1886R1H5R0CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H5R0CZ01D
Brief Description
CAP CER 5PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H5R0CZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H5R0CZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H5R0CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H5R0CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H5R0CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H5R0CZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H5R0CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H5R0CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H5R0CZ01D
IC CTLR VRM8.5 PWM TRPL 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BRD COMMUNICAT RS232 & RS422/485 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 10POS STR TIN datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf