Murata Electronics North America GRM1886R1H6R1DZ01D
GRM1886R1H6R1DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H6R1DZ01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H6R1DZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H6R1DZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H6R1DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H6R1DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H6R1DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H6R1DZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H6R1DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H6R1DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H6R1DZ01D
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
CARDEDGE 43POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC DRVR MOSFET DUAL-CH 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.45A 92 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2X6.4MM SMD HYBRID datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf