Murata Electronics North America GRM1886R1H6R7DZ01D
GRM1886R1H6R7DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H6R7DZ01D
Brief Description
CAP CER 6.7PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H6R7DZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H6R7DZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H6R7DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H6R7DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H6R7DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H6R7DZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H6R7DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H6R7DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H6R7DZ01D
IC REG LDO 5V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 14COND 16AWG BLACK datasheet.pdf
END SOCKET ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CBL ASSEM N.FL PLU -PLUG 1000MM datasheet.pdf