Murata Electronics North America GRM1886R1H9R1DZ01D
GRM1886R1H9R1DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H9R1DZ01D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H9R1DZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H9R1DZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H9R1DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H9R1DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H9R1DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H9R1DZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H9R1DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H9R1DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H9R1DZ01D
TERM PC TEST POINT SLOT .197"L datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 550V 250A DO214 datasheet.pdf
IC INVERTER 10-INPUT 24TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 7.5A 8SOIC datasheet.pdf
MAGNETIC SENSORS ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN CIC VERT 28POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 35POS HL LOW P datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf