Murata Electronics North America GRM1886R1H9R8DZ01D
GRM1886R1H9R8DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H9R8DZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.8PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H9R8DZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H9R8DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886R1H9R8DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H9R8DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H9R8DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H9R8DZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H9R8DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H9R8DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H9R8DZ01D
IC MPU/RESET CIRC 2.19V SC70-4 datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 1A datasheet.pdf
TERMINAL BLK 21POS 5MM VERT BLUE datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 36SGL 1.57MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf