Murata Electronics North America GRM1886S1H101JZ01D
GRM1886S1H101JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H101JZ01D
Brief Description
CAP CER 100PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H101JZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H101JZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H101JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H101JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H101JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H101JZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H101JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H101JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H101JZ01D
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 178K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf