Murata Electronics North America GRM1886S1H120JZ01D
GRM1886S1H120JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H120JZ01D
Brief Description
CAP CER 12PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H120JZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H120JZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H120JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H120JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H120JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H120JZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H120JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H120JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H120JZ01D
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
MEL/MSI CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 4" 2S CRS datasheet.pdf
SHEET HOLES KOS-M25 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM datasheet.pdf