Murata Electronics North America GRM1886S1H130JZ01D
GRM1886S1H130JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H130JZ01D
Brief Description
CAP CER 13PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H130JZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H130JZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H130JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H130JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H130JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H130JZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H130JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H130JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H130JZ01D
RES ARRAY 14 RES 1K OHM 16DRT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 3SMD R/A datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SMT 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf