Murata Electronics North America GRM1886T1H110JD01D
GRM1886T1H110JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H110JD01D
Brief Description
CAP CER 11PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H110JD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H110JD01D
QUANTITY
GRM1886T1H110JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H110JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H110JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H110JD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H110JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H110JD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H110JD01D
CONN HEADER 20POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
LED 7-SEGMENT .28" 2DGT BLUE CA datasheet.pdf
CONN EDGE PCI DUAL .050 184 POS datasheet.pdf
RES MO 1W 3.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 16MSOP datasheet.pdf
RES 25K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.2A 150 MOHM SMD datasheet.pdf