Murata Electronics North America GRM1886T1H271JD01D
GRM1886T1H271JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H271JD01D
Brief Description
CAP CER 270PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H271JD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H271JD01D
QUANTITY
GRM1886T1H271JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H271JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H271JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H271JD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H271JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H271JD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H271JD01D
IC D/ACONV MULTIPLY 12BIT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LIION CHRGR USB/AC-IN 10DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
24V RTU FAULT SIGNAL CONVERTER datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO213AB datasheet.pdf
1800UF 63V 25,4X25 datasheet.pdf