Murata Electronics North America GRM1886T1H391JD01D
GRM1886T1H391JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H391JD01D
Brief Description
CAP CER 390PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H391JD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H391JD01D
QUANTITY
GRM1886T1H391JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H391JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H391JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H391JD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H391JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H391JD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H391JD01D
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 256BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
SLDSW 10A 1.0M NONE datasheet.pdf
TERMINAL AP FOR ST 25 datasheet.pdf
BATT 3V LITH CAMERA datasheet.pdf