Murata Electronics North America GRM1886T1H430JD01D
GRM1886T1H430JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H430JD01D
Brief Description
CAP CER 43PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H430JD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H430JD01D
QUANTITY
GRM1886T1H430JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H430JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H430JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H430JD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H430JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H430JD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H430JD01D
TRANS NPN 1GHZ SOT-143R datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL 30GOLD SMD datasheet.pdf
FITTING COUPLER PD6 IVORY datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
DUPLEX PLT MALE PIN CTW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
BOARD FIXTURE ASSY PC/104 CONN datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
560UF 25V 10X25MM 105C 7000H datasheet.pdf