Murata Electronics North America GRM1886T1H4R7CD01D
GRM1886T1H4R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H4R7CD01D
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H4R7CD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H4R7CD01D
QUANTITY
GRM1886T1H4R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H4R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H4R7CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H4R7CD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H4R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H4R7CD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H4R7CD01D
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADR 22POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf