Murata Electronics North America GRM1886T1H8R1DD01D
GRM1886T1H8R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H8R1DD01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H8R1DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H8R1DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H8R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H8R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H8R1DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H8R1DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H8R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H8R1DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H8R1DD01D
RES SMD 220K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
PWR LED SOURCE 1W BLUE INGAN datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf