Murata Electronics North America GRM1886T1H8R9DD01D
GRM1886T1H8R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H8R9DD01D
Brief Description
CAP CER 8.9PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H8R9DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H8R9DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H8R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H8R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H8R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H8R9DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H8R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H8R9DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H8R9DD01D
RES SMD 590 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TORX KEY T-HANDLE T30 5.9" datasheet.pdf
CONN RECPT 5POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 3KW 400V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 710MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 6.5286K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR RA 06 CKT TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf