Murata Electronics North America GRM1886T1H9R3DD01D
GRM1886T1H9R3DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H9R3DD01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H9R3DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H9R3DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H9R3DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H9R3DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H9R3DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H9R3DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H9R3DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H9R3DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H9R3DD01D
RES SMD 280 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES SMD 156K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 140MH 100MA datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.62MM datasheet.pdf