Murata Electronics North America GRM1887U1H1R5CZ01D
GRM1887U1H1R5CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H1R5CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H1R5CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H1R5CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H1R5CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H1R5CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H1R5CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H1R5CZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H1R5CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H1R5CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H1R5CZ01D
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 266MHZ 8SOIC datasheet.pdf
26500 41C 41#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 1 UF 20% 50 V datasheet.pdf