Murata Electronics North America GRM1887U1H200JZ01D
GRM1887U1H200JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H200JZ01D
Brief Description
CAP CER 20PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H200JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H200JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H200JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H200JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H200JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H200JZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H200JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H200JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H200JZ01D
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 16A TO264 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 18AWG .156 ORANGE datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERT 36-75VDC IN 3.3V@3A datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENS 2.5MHZ 10UMAX datasheet.pdf