Murata Electronics North America GRM1887U1H200JZ01D
GRM1887U1H200JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H200JZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H200JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H200JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H200JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H200JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H200JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H200JZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H200JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H200JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H200JZ01D
EVAL MODULE FOR TPS61020-025 datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 6A TO-251 datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN U-MNL CAP 2POS 94V-0 BLK datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 16QSOP datasheet.pdf
HS ASSY CLIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf