Murata Electronics North America GRM1887U1H222JA01J
GRM1887U1H222JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H222JA01J
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H222JA01J.pdf
Availability of GRM1887U1H222JA01J
QUANTITY
GRM1887U1H222JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H222JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H222JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H222JA01J
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H222JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H222JA01J Details Description
Related parts for GRM1887U1H222JA01J
CARDEDGE LOPRO 20POS DL .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 5' NM NM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 230MA SOT-23 datasheet.pdf