Murata Electronics North America GRM1887U1H362JA01D
GRM1887U1H362JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H362JA01D
Brief Description
CAP CER 3600PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H362JA01D.pdf
Availability of GRM1887U1H362JA01D
QUANTITY
GRM1887U1H362JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H362JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H362JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H362JA01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H362JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H362JA01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H362JA01D
MEMORY CARD FLASH 768MB datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE ASSY SFP+ 28AWG 5M datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 6V 240W datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf