Murata Electronics North America GRM1887U1H681JZ01D
GRM1887U1H681JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H681JZ01D
Brief Description
CAP CER 680PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H681JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H681JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H681JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H681JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H681JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H681JZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H681JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H681JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H681JZ01D
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/3.3V/ADJ 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM3444 datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
RES 19.99K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
MICRO 51C P 3" WHT datasheet.pdf
CONN SAVER, SZ3 RCPT, 44 POS datasheet.pdf