Murata Electronics North America GRM1887U1H682JA01D
GRM1887U1H682JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H682JA01D
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H682JA01D.pdf
Availability of GRM1887U1H682JA01D
QUANTITY
GRM1887U1H682JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H682JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H682JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H682JA01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H682JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H682JA01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H682JA01D
EVALUATION MOD FOR TLV320DAC26 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.295A 75 MOHM datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 120V 90A AC OUT datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A TO-126 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 6.6M OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf