Murata Electronics North America GRM1887U1H682JA01J
GRM1887U1H682JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H682JA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H682JA01J.pdf
Availability of GRM1887U1H682JA01J
QUANTITY
GRM1887U1H682JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H682JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H682JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H682JA01J
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H682JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H682JA01J Details Description
Related parts for GRM1887U1H682JA01J
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 100A DO205AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
DSUB 5W5 M G50 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 300MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 200 OHM 1610 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1MM 10.0" RA GRN datasheet.pdf