Murata Electronics North America GRM1887U1H751JZ01D
GRM1887U1H751JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H751JZ01D
Brief Description
CAP CER 750PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H751JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H751JZ01D
QUANTITY
GRM1887U1H751JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H751JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H751JZ01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H751JZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H751JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H751JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H751JZ01D
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES MO 1W 2K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLOT HINGE DUCT 2X3"X6' LT GRAY datasheet.pdf
HDM BP STKG MOD CLSD END datasheet.pdf
WHIP SM 1/4 380-400MHZ datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X5R 1210 datasheet.pdf