Murata Electronics North America GRM1887U1H752JA01D
GRM1887U1H752JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H752JA01D
Brief Description
CAP CER 7500PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H752JA01D.pdf
Availability of GRM1887U1H752JA01D
QUANTITY
GRM1887U1H752JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H752JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H752JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H752JA01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H752JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H752JA01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H752JA01D
CABLE FLAT FLEX 17 COND .050" datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 10LLP datasheet.pdf
LENS/HOLDER TAPE FOR CREE MX6 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf