Murata Electronics North America GRM1887U1H7R5DZ01D
GRM1887U1H7R5DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H7R5DZ01D
Brief Description
CAP CER 7.5PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H7R5DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H7R5DZ01D
QUANTITY
GRM1887U1H7R5DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H7R5DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H7R5DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H7R5DZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H7R5DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H7R5DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H7R5DZ01D
LABEL S LAM DM VNL WH 2X7.44" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf