Murata Electronics North America GRM1887U1H7R7DZ01D
GRM1887U1H7R7DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H7R7DZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.7PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H7R7DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H7R7DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U1H7R7DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H7R7DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H7R7DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H7R7DZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H7R7DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H7R7DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H7R7DZ01D
IC OPAMP 200MHZ DUAL 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS BOX MT PIN datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL21080 datasheet.pdf
13 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
512MB LPDDR2 X16 400MHZ datasheet.pdf
KIT, GROUNDING CONNECTOR, 20 P datasheet.pdf
2.7 V, 800 レA, 80 MHz Rail-to-Rail I/O Amplifiers IC datasheet.pdf