Murata Electronics North America GRM1887U1H8R9DZ01D
GRM1887U1H8R9DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H8R9DZ01D
Brief Description
CAP CER 8.9PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H8R9DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U1H8R9DZ01D
QUANTITY
GRM1887U1H8R9DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H8R9DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H8R9DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H8R9DZ01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H8R9DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H8R9DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H8R9DZ01D
IC SENSOR TEMP PREC DUAL 16QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.5A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN ENCODER FOR DRIVER SIDE CN2 datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM HER/GN 635/568 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
3/4" X 2" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CABLE FERRULE .125-.175 datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf