Murata Electronics North America GRM1887U2A270JZ01D
GRM1887U2A270JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A270JZ01D
Brief Description
CAP CER 27PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A270JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A270JZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A270JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A270JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A270JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A270JZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A270JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A270JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A270JZ01D
DIODE VARIABLE CAP SOT23-3 datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .300 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf