Murata Electronics North America GRM1887U2A3R8CZ01D
GRM1887U2A3R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A3R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 3.8PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A3R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A3R8CZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A3R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A3R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A3R8CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A3R8CZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A3R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A3R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A3R8CZ01D
RES SMD 107K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SHRINK TAPE BLK 1IN X 8FT datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN DB25 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144TBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 160POS 30AU PCB datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.32K OHM 1% 10W datasheet.pdf