Murata Electronics North America GRM1887U2A431JZ01D
GRM1887U2A431JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A431JZ01D
Brief Description
CAP CER 430PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A431JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A431JZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A431JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A431JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A431JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A431JZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A431JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A431JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A431JZ01D
IDC CABLE - MSR30A/MC34M/MSR30A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOUNTING BRACKETS PACK OF 10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf