Murata Electronics North America GRM1887U2A431JZ01D
GRM1887U2A431JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A431JZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A431JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A431JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U2A431JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A431JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A431JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A431JZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A431JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A431JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A431JZ01D
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 3W DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 384MA 1.02 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf