Murata Electronics North America GRM1887U2A4R5CZ01D
GRM1887U2A4R5CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A4R5CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.5PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A4R5CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A4R5CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U2A4R5CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A4R5CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A4R5CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A4R5CZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A4R5CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A4R5CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A4R5CZ01D
CONN D-SUB RCPT HD 15P SER 90 datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 100NS 34LPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
FILT DSUB 9POS M-F ADPTR datasheet.pdf