Murata Electronics North America GRM1887U2A7R0DZ01D
GRM1887U2A7R0DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A7R0DZ01D
Brief Description
CAP CER 7PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A7R0DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A7R0DZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A7R0DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A7R0DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A7R0DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A7R0DZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A7R0DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A7R0DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A7R0DZ01D
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 25POS GOLD WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DECADE COUNTER/DIVIDER 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR HOTPOT 20K OHM 500MM datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X68.2 BE/GY datasheet.pdf
RES 464 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf