Murata Electronics North America GRM1887U2A7R7DZ01D
GRM1887U2A7R7DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A7R7DZ01D
Brief Description
CAP CER 7.7PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A7R7DZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A7R7DZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A7R7DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A7R7DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A7R7DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A7R7DZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A7R7DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A7R7DZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A7R7DZ01D
TRIMMER 500 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CABLE CLAMP CLEAR 7/16" DIA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
A-INL-PG13 5-P-GY datasheet.pdf
Connector Plug HDMI 19 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf