Murata Electronics North America GRM1887U2A820JZ01D
GRM1887U2A820JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A820JZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A820JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A820JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1887U2A820JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A820JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A820JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A820JZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A820JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A820JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A820JZ01D
RES SMD 332K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 16SSOP datasheet.pdf
CONSOLE STEEL GRY 14"L X 15.25"W datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SPRINGTERM. ATO CB 0.5-0.8MM datasheet.pdf
CAP ALUM 8100UF 35V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf