Murata Electronics North America GRM188C80J225KE19J
GRM188C80J225KE19J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188C80J225KE19J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0603
Datasheet Download
GRM188C80J225KE19J.pdf
Availability of GRM188C80J225KE19J
QUANTITY
GRM188C80J225KE19J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188C80J225KE19J
Internal Part NumberEIS-GRM188C80J225KE19J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188C80J225KE19J
Related LinksGRM188C80, GRM188C80J225KE19J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188C80J225KE19J Details Description
Related parts for GRM188C80J225KE19J
CONN HEADER .100 DUAL R/A 26POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A SMA datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
APD WIRE SEAL 1WAY 5.8-7.4MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A TMINIP2 datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf