Murata Electronics North America GRM188C81A225KE34D
GRM188C81A225KE34D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188C81A225KE34D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0603
Datasheet Download
GRM188C81A225KE34D.pdf
Availability of GRM188C81A225KE34D
QUANTITY
GRM188C81A225KE34D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188C81A225KE34D
Internal Part NumberEIS-GRM188C81A225KE34D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188C81A225KE34D
Related LinksGRM188C81, GRM188C81A225KE34D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188C81A225KE34D Details Description
Related parts for GRM188C81A225KE34D
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 470K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 550MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 460KBPS 16-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 464K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 673 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN 37POS F R/ A ASSY datasheet.pdf