Murata Electronics North America GRM188C81E475KE11D
GRM188C81E475KE11D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188C81E475KE11D
Brief Description
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0603
Datasheet Download
GRM188C81E475KE11D.pdf
Availability of GRM188C81E475KE11D
QUANTITY
GRM188C81E475KE11D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188C81E475KE11D
Internal Part NumberEIS-GRM188C81E475KE11D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingDigi-Reel®
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188C81E475KE11D
Related LinksGRM188C81, GRM188C81E475KE11D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188C81E475KE11D Details Description
Related parts for GRM188C81E475KE11D
IC SYNC FIFO MEM 4096X18 64-TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 20POS STR DUAL .163 AU datasheet.pdf
SCR NON-SENS 400V 8A TO-251AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA Signage 38-HTSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 80POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 4X1 G/Y/G/Y DF datasheet.pdf